Ligoninėje rengiasi startuoti Terapijos dienos stacionaras. Registruotis galima jau dabar!

2022 liepos 29 d.

LSMU Kauno ligoninėje, A. Šančių padalinyje Hipodromo g. 13,  visai netrukus, rugpjūčio 22 d., duris atvers naujas skyrius – TERAPIJOS DIENOS STACIONARAS.

Informacija pacientams: REGISTRUOTIS GALIMA JAU DABAR, darbo dienomis tel. (8 37) 213 300.

„Atsiliepdami į Sveikatos apsaugos ministerijos siekį sekant geriausiais  Skandinavijos, Europos šalių gydymo įstaigų pavyzdžiais plėsti dienos stacionarų paslaugas Lietuvoje, džiaugiamės  LSMU Kauno ligoninėje šalia Dienos chirurgijos skyriaus pradėsiančiu veiklą Terapijos dienos stacionaru“, – sako LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. dr. Diana Žaliaduonytė.

„Terapijos dienos stacionaras – tai ne tokia paslauga, kurią pacientas gauna Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje. Tai yra planinių, stabilių terapinio profilio pacientų gydymas stacionare, skiriamas žmonėms, sergantiems kardiologinėmis, virškinamojo trakto, lėtinėmis kraujo ligomis, kuriems reikia intraveninių ir kt. procedūrų. Nuo įprasto stacionaro dienos stacionaras skiriasi tuo, kad čia gydomi tokių būklių pacientai, kurie po procedūrų gali saugiai vykti namo“, – aiškina profesorė D. Žaliaduonytė,

LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai neabejoja, kad galimybė terapiniams pacientams gauti  kokybiškas gydymo paslaugas visos paros neleidžiant ligoninėje, – ne tik pažangus, bet ir  orientuotas į paciento gerovę žingsnis. Kad pacientai tokia paslauga patenkinti, jau įrodė puikiai funkcionuojantis Chirurgijos dienos stacionaras.

„Dienos stacionaras – tai gydymo paslaugos, teikiamos pacientui ligoninėje tik dienos metu, paprastai iki 8 valandų per dieną. Tai reiškia, kad pacientai, gavę gydytojo siuntimą gydymui, gali ateiti į Terapijos dienos stacionarą kelioms valandoms“, – teigia LSMU Kauno ligoninės Terapijos dienos stacionaro būsimoji vadovė gydytoja Rūta Nutautienė.

„Terapijos dienos stacionare pacientams bus sulašinami paskirti intraveniniai vaistai, jei reikia, atliekamos reabilitacinės ar kitos procedūros, atliekami endoskopiniai skrandžio, žarnyno tyrimai pritaikant bendrinę nejautrą, papildomi laboratoriniai ir diagnostiniai tyrimai. Pasibaigus tai dienai paskirtoms procedūroms, tyrimams, pacientas galės saugiai vykti į jo įprastą gyvenamąją aplinką, o kitą dieną vėl tęsti paskirtą gydymą“, – pasakoja R. Nutautienė.

Pasak būsimosios LSMU Kauno ligoninės Terapijos dienos stacionaro vadovės, dienos stacionaro paslauga, kai išsaugomas paciento ryšys su šeima ir namiškiais, turi teigiamos įtakos jo emocinei gerovei.

„Dienos stacionaro paslauga svarbi ir tikslesniam ligos analizavimui: stebint pacientą, neatskirtą nuo jo realios aplinkos (namų, draugų, bendruomenės), galima atsekti ryšį tarp ligos simptomų ir jo gyvenimo būdo, taip tiksliau nustatant ligos priežastis ir eigą“, – akcentuoja gydytoja R. Nutautienė.