LSMU Kauno ligoninė – daugiausiai COVID-19 lovų turinti Lietuvos gydymo įstaiga

2021 spalio 13 d.

LSMU Kauno ligoninė yra daugiausiai COVID-19 lovų turinti gydymo įstaiga Lietuvoje. Šiandien tokių lovų ligoninėje yra 165, dar 12 kovidinių lovų skirta reanimacijai ir intensyviai terapijai.

Šiuo metu užimtos 127 kovidinės lovos, reanimacinės – 8.

Ligoninė palaipsniui vis labiau pildosi COVID-19 pacientais. Vidutiniškai per parą tokių ligonių stacionarizuojama 26, išrašoma – 20.

Išliekant tokiai tendencijai, COVID-16 liga sergantiems ligoniams teks skirti dar daugiau lovų, ir tai neišvengiamai mažintų paslaugų prieinamumą terapiniams pacientams: jiems skirtų lovų, jas atiduodant COVID-19 ligoniams, mažėtų jau ne vien Šilainių padalinyje.

COVID-19 lovos – tai ne baldai. Tai – visa bazė, skirta gydyti į ligoninę patekusiam COVID-19 liga susirgusiam žmogui, ir svarbiausia čia yra net ne deguonies tiekimo užtikrinimas, bet personalas, gydytojų ir slaugytojų postai, kad visą parą nenutrūktų medicininė priežiūra.

Vienu metu gydyti ir terapinių, ir kovidinių pacientų ligoninės medicinos personalas nesugebės, tam jo paprasčiausiai neužteks.

Primename: didžioji dalis į ligoninę patenkančių COVID-19 susirgusių žmonių – neskiepyti.