x

Šventiniu renginiu pagerbti LSMU Kauno ligoninės akušeriai ir slaugytojai

2024 gegužės 09 d.
f in @

Minint dvi tarptautines datas –  Akušerių ir Slaugytojo dieną, LSMU Kauno ligoninės slaugytojai ir akušeriai pagerbti Kauno Žalgirio arenos Nemuno salėje. Renginio pradžioje visus pasveikino ir palinkėjo sėkmės ligoninės direktorė medicinai prof. dr. Diana Žaliaduonytė, direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė.

“Per profesinę šventę atkreipiame dėmesį į savo darbo prasmę, pagalvojame, kodėl pasirinkome šį kelią, kas nuvylė arba sustiprino, ko siekiame ateityje”, – kalbėjo renginio organizatorė direktorė slaugai Marija Žeruolienė.

Ji priminė, kad slaugos pradininkė Florencija Nightingale, kurios gimtadienis pasirinktas slaugytojų profesinei šventei, visuomet rodė lyderystę ir pozityvų mąstymą. “Jos darbai ir idėjos gali mus įkvėpti ir šiandien”, – kalbėjo M. Žeruolienė.

Neatsitiktinai ligoninės slaugytojoms buvo pasiūlyta dalyvauti konkurse „O ką aš galiu šiandien, kaip Florencija Nightingale?“ Šventinio renginio metu buvo plojama geriausių idėjų autoriams. Tai:

LSMU KL Psichiatrijos klinikos slaugytojai su slaugos koordinatore psichikos sveiktos slaugai Albertina Vitkiene priešakyje, pasiūlę garsinę knygą mažinti pacientų nerimui,  gerinti nuotaikai, miego kokybei.

Operacinės ir anestezijos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė (VSA) anestezijai Janina Ribelienė ir VSA operacinei Nastė Gurevičiūtė, pasiūliusios operacinėje taikyti muzikos terapiją, galinčią mažinti pacientų stresą, padėti harmoningam operacinės komandos darbui.

Anesteziologijos II skyriaus slaugytoja Jovita Polikauskienė, išsakiusi mintį apie slaugytojų savarankiškumą, tai yra, jų kompetencijų, kurios šiandien yra smarkiai išaugusios, įveiklinimą.

Šauniausiems, lojaliausiems LSMU Kauno ligoninės slaugos ir akušerijos atstovams buvo įteiktos padėkos.

„Tarptautinės slaugytojų dienos šiemetė tema „Mūsų slaugytojai. Mūsų ateitis. Ekonominė slaugos galia“. Tarptautinė slaugytojų taryba kviečia šiemet kalbėti apie ekonominę slaugos ir slaugytojų naudą. Linkiu stiprybės, kantrybės, optimizmo ir atminkime – esame vertingi tiek savo organizacijose, tiek valstybių mastu“, – kalbėjo renginyje dalyvavusi Lietuvos slaugos specialistų organizacijos vadovė Aušra Volodkaitė.

Baigiantis šventei, konsultantas, ugdymo partneris Balys Viršutis skaitė paskaitą apie nuo šiuolaikinės slaugos neatsiejamą lyderystę ir asmeninę saviugdą.