Tėvelių dėmesiui: dabar – tinkamas metas skiepyti vaikus nuo erkinio encefalito

2024 vasario 22 d.

“Dabar – itin tinkamas metas skiepyti vaikus nuo erkinio encefalito ir taip pasirengti šią sunkią infekcinę ligą platinančių erkių aktyvumo sezonui“, – teigia LSMU Kauno ligoninės Vaikų skubios pagalbos ir konsultacijų centro vadovas Darius Varaškevičius.
Jis taip pat ragina paskiepyti vaikus ir nuo vėjaraupių – ūminės virusinės ligos, pasireiškiančios pūsleliniu odos ir gleivinių bėrimu, karščiavimu. Tai viena dažniausiai pasitaikančių virusinių ligų po gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų ligų, o pastaraisiais metais stebimas ženklus jos suaktyvėjimas. Vėjaraupiais serga ir suaugusieji, jiems ši liga dar pavojingesnė nei vaikams.
LSMU Kauno ligoninėje vakcinų nuo erkinio encefalito ir vėjaraupių kaina – palankiausia Kaune.
Vakcina TitoVac (nuo erkinio encefalito) – 18,17 Eur mažiems vaikams; 19,07 Eur – vyresniems vaikams ir suaugusiesiems.
Vakcina Varivax (nuo vėjaraupių) – 42,32 Eur.
Vakcinavimo paslauga – 3,29 Eur.
LSMU Kauno ligoninės Vaikų konsultacinė poliklinika:
☑️ adresas – Baltijos g. 120,
☑️ tel. dėl skiepų vaikams (8 37) 213 300,
☑️ registracija internetu: https://ipr.esveikata.lt/,
☑️ darbo laikas: I-V 8-19 val.