Tulžies pūslės akmenys? Verčiau nedelskite

2021 gegužės 27 d.
Pacientai dažnai klausia, ar reikia operuoti tulžies pūslę, jei joje atsirado akmenų. LSMU Kauno ligoninės chirurgai atsako: taip. Nes 80 proc. akmenlige sergančių žmonių anksčiau ar vėliau pasireiškia simptomai: stiprūs diegliai ir įvairūs virškinimo sutrikimai.

Kiek mažesnei grupei pacientų pasireiškia sunkesnės akmenligės komplikacijos: ūminis tulžies pūslės arba tulžies latakų uždegimas, mechaninė gelta, ūminis kasos uždegimas – sunkus susirgimas, visada paliekantis pėdsakų žmogaus sveikatai.

Taip pat nustatyta, kad sergant tulžies pūslės akmenlige padidėja rizika susirgti tulžies pūslės vėžiu.

Komplikacijos sukelia ne tik skausmą, dėl jų reikia ilgai gydytis ligoninėje, ilgam sutrikdomas darbingumas, o dėl sukeliamų infekcijų, kraujo užkrėtimų kyla grėsmė gyvybei.

Kada įvyks komplikacijų, niekas nežino, todėl LSMU Kauno ligoninės chirurgai rekomenduoja nelaukti ir atvykti pasikonsultuoti dėl tulžies akmenligės gydymo į LSMU Kauno ligoninės Josvainių g. padalinio Konsultacinę polikliniką.

SVARBU: