LSMU Kauno ligoninėje teikiamos pirminio, antrinio ir tretinio lygių ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos. Ligoninės poliklinikose ikipandeminiu laikotarpiu (2019 m.) ambulatorinių apsilankymų skaičius siekė daugiau nei 623 000 (iš jų – 403 000 buvo konsultacijos).
Ambulatorinė chirurgija – tai planinė medicininė paslauga, kai operacija ar gydomoji procedūra pacientui yra atliekama taikant vietinę ar regioninę nejautrą. Procedūros atliekamos visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančiose operacinėse.
Apie atliktą intervenciją bei tolesnio gydymo rekomendacijas pacientas ir jo šeimos gydytojas informuojami pateikiant išrašą iš medicininių dokumentų.
DIENOS CHIRURGIJA – tai galimybė suteikti chirurgijos paslaugas, naudojant šiuolaikines technologijas ir tik minimaliai atitraukiant pacientą nuo jam įprasto gyvenimo ritmo ir socialinės aplinkos. Paciento priežiūra stacionare užtrunka iki 24 val.
DIENOS CHIRURGIJOS SKYRIUS PACIENTAI PRIIMAMI IŠ VISOS LIETUVOS.
LSMU Kauno ligoninėje veikia Dienos chirurgijos paslaugos teikiamos:
Dienos chirurgijos I skyrius (Laisvės al. 17)
Chirurgijos skyrius (Josvainių g. 2)
Dienos chirurgijos skyrius (Hipodromo g. 13, Kaunas)
Dienos chirurgijos skyriuose dirba ir konsultuoja chirurgai, ortopedai traumatologai, plastikos ir estetikos chirurgai, akušeriai-ginekologai, ausų-nosies-gerklės specialistai, oftalmologai.
Dauguma operacijų atliekama šiuolaikine endoskopine technika.
Ligoninės dienos chirurgijos skyriuose atliekamos operacijos
Ir kitos operacijos.
Skyriuje veikia nėščiųjų mokyklėlė ir „Mamų svetainė“. Karantino metu paskaitos vyksta nuotoliniu būdu. Paskaitų metu kalbama būsimoms mamytėms aktualiomis temomis, supažindinama su skyriumi, atsakoma į rūpimus klausimus. Daugiau informacijos apie paskaitas tel. (8 37) 30 60 62.
Konsultacijų ir diagnostikos kabinete teikiamos II lygio ginekologų konsultacijos nėščiosioms ir ginekologinėmis ligomis sergančioms pacientėms.
Nėštumo patologijos poskyryje ir akušerijos dienos stacionare gydomos nėščiosios, sergančios nėštumo sukeltomis ligomis, ekstragenitalinėmis ligomis.
Naujagimių skyriaus gydytojai teikia konsultacinę pagalbą naujagimiams (iki 30 gyvenimo paros) visais Jums rūpimais klausimais. Konsultacijos teikiamos kiekvieną dieną, kreipiantis į Akušerijos ginekologijos skyriaus priėmimą, Josvainių g. 2, I-as aukštas, 5-as korpusas.
Prieš atvykstant, paskambinkite gydytojui neonatologui tel. (8 37) 306 067. Su savimi reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą, naujagimio gimimo liudijimą. Be siuntimo, konsultacija mokama.
Jei nėštumo metu kylančios problemos nėra labai sudėtingos, gydytojai gali skirti dienos stacionaro paslaugas. Nėščiosioms nereikia gulėti ligoninėje – pakanka besilaukiančios moters ir vaisiaus sveikatos būklę stebėti ar koreguoti, kiekvieną dieną lankantis nėščiųjų dienos stacionare. Nėščiosios konsultuojamos gydytojo akušerio ginekologo, akušerė kasdien atlieka jo paskirtas procedūras.
Dažniausiai dienos stacionare lankosi nėščiosios, kurioms jau atėjo gimdymo terminas, tačiau mažylis dar nepasibeldžia. Dienos stacionare vaisiaus būklė stebima moderniais monitoriais ir ultragarsinės diagnostikos aparatais, mamoms atliekami laboratoriniai tyrimai, numatytas maitinimas sveiku maistu.
Nėščiųjų dienos stacionare didelis dėmesys skiriamas ir besilaukiančių moterų mokymui. Visos norinčios gimdyvės turi galimybę prisijungti prie čia organizuojamų užsiėmimų, sužinoti apie nėščiųjų mankštą, žindymą ir kūdikio priežiūrą, gauti išsamesnės informacijos apie gimdymą. Labai populiarus nėščiųjų kineziterapijai skirtas baseinas.
Atvykstant į Nėščiųjų dienos stacionarą reikia turėti poliklinikos gydytojo siuntimą bei nėščiųjų kortelę su informacija apie nėštumo eigą.
Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose ne vienerius metus vystomas Motinystės centro projektas, kuriame dirbantys medikai kartu su partneriais teikia informacinę pagalbą besilaukiančiosioms ir jų artimiesiems. Čia vykstančiuose susitikimuose susirinkusieji diskutuoja gimdymo, vaiko žindymo ir auginimo temomis, vedami mankštos užsiėmimai nėščiosioms. Susitikimų metu peržiūrimos su gimdymo tematika susijusios vaizdajuostės, atsakoma į iškilusius klausimus.
Informacija apie paskaitas nuolat atnaujinama www.gimdymas.lt
Šiame skyriuje naudojama moderni, nuolat atnaujinama įranga. Su ja medikai atlieka pažangias, tausojančias, ginekologines operacijas. Didžioji dalis ginekologinių operacijų skyriuje atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis, kai chirurginės paslaugos ir pacientės priežiūra stacionare užtrunka iki 24-48 val.
Pacientės konsultuojamos darbo dienomis kasdien nuo 9 iki 12.30 valandos. Išankstinė registracija telefonu (8 37) 221 245.
Informacija ir registracija tel.: (8 37) 220 295
Nėščiųjų baseinas, fizioterapija tel.: (8 37) 220 298
Kūdikių baseinas tel.: (8 37) 208 611
Turite klausimų, rūpesčių dėl nėštumo, vaisiaus būklės? Reikia patarimų prieš gimdymą, svarstote, kaip klostysis gyvenimas po gimdymo? Ieškote kvalifikuotos gydytojo konsultacijos dėl naujagimio sveikatos, jo maitinimo? Norite išsitirti pas ginekologą, gauti jo konsultacijų? Kvalifikuotų medikų komanda laukia Jūsų. LSMU Kauno ligoninės filiale P. Mažylio gimdymo namuose teikiamos antrinio lygio specializuotos akušerinės – ginekologinės paslaugos, profilaktiniai patikrinimai.
Dienos konsultacijų centre vykdoma:
Lankančioms konsultacinį centrą išduodami nedarbingumo pažymėjimai, kitos su nėštumu susijusios pažymos.
Siūlome pasinaudoti mūsų teikiamomis nemokamomis paslaugomis turint šeimos gydytojo siuntimą arba pirminio lygio ginekologo siuntimą.
Jaukioje aplinkoje Jūsų laukia šaunus personalas, pasiruošęs suteikti malonių akimirkų ir pasirūpinti Jūsų bei mažylio sveikata.
Mankšta vandenyje naudinga tiek mamytei, tiek vaisiui.
Kokia nauda?
Užsiėmimo baseine metu mankštinasi 3-4 moterys.
Užsiėmimo trukmė 1 val.:
Kuo anksčiau pradėsite su kūdikiu lankyti baseiną, tuo daugiau malonių akimirkų patirsite kartu!
Lankyti baseiną kūdikis gali praėjus jau 4 savaitėms po gimimo.
Geriatrijos konsultacinėje poliklinikoje konsultuojami pacientai dėl atminties sutrikimų, demencijos, nepakankamos mitybos, rijimo sutrikimų, griuvimų, šlapimo nelaikymo, sarkopenijos ir kitų geriatrinių sindromų.
Specialistų komanda – geriatras, kineziterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas – konsultuoja pacientą ir jo šeimą, skiria tyrimus, nukreipia pas specialistus, rekomenduoja gydymo bei sveikatos stiprinimo priemones.
Pagrindinis geriatrų darbo tikslas – padėti kuo ilgiau išlaikyti gerą senjorų savijautą ir savarankiškumą.
Registracija geriatro konsultacijai tel. (8 37) 309649 (I-V, 8-14 val.).
Internetu https://ipr.esveikata.lt/
LSMU Kauno ligoninėje atliekamas platus spektras laboratorinių, radiologinių, endoskopinių, klinikinės fiziologijos ir kitų tyrimų. Daugiau apie juos skaitykite meniu skiltyje „Diagnostika ir prevencija“
LSMU Kauno ligoninės poliklinikose atliekami šie diagnostiniai tyrimai:
Radiologiniai
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Endoskopiniai
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Laboratoriniai
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Galime atlikti:
Klinikinės fiziologijos tyrimai
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Kiti tyrimai
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Radiologiniai
Endoskopiniai
Laboratoriniai (platus kraujo ir šlapimo tyrimų spektras, atliekami įvairūs imunologiniai, biocheminiai ir infekciniams susirgimams nustatyti skirti laboratoriniai tyrimai)
Kiti tyrimai
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Registratūros tel. (8 37) 422 668
Echoskopiniai tyrimai planiniams pacientams registruotis tel. (8 37) 423 787
Kompiuterinė tomografija planiniams pacientams tel. (8 37) 424 436
Radiologiniai
Endoskopiniai
Klinikinės fiziologijos
Laboratoriniai (platus kraujo ir šlapimo tyrimų spektras)
Registratūros tel. (8 37) 213 300
Radiologiniai
Laboratoriniai
Bendrieji kraujo ir šlapimo tyrimai
Klinikinės fiziologijos tyrimai
Kiti tyrimai
LSMU Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikoje teikiamos visapusiškos psichikos sveikatos priežiūros paslaugos – ambulatorinės, psichosocialinės reabilitacijos bei stacionarinės, todėl klinikos specialistai gali paskirti tinkamiausią gydymą kiekvienam pacientui.
Daugiau apie klinikos paslaugas galite sužinoti čia
Psichiatrijos klinikoje veikiančiame Dienos stacionare pacientams sudaromos galimybės įveikti dvasines problemas išliekant pažįstamoje, artimoje namams aplinkoje. Kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 15 val. į Dienos stacionarą atvykstantys pacientai dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose, mokymuose, jiems teikiama psichologinė ir socialinė pagalba, mokoma būti savarankiškais savo aplinkoje (namuose, bendruomenėje, darbe), ugdomi buityje reikalingi įgūdžiai, siekiama gerinti gyvenimo kokybę. Toks gydymo proceso organizavimas prisideda prie subalansuoto laipsniško grįžimo prie įprastinio gyvenimo šeimoje ir įsipareigojimų bendruomenėje.
Gydymas dienos stacionare trunka iki 30 darbo dienų.
Informacija teikiama:
Tel. (8 37) 391 507
S. Dariaus ir S. Girėno 48, Kaunas
El. p. aleksotas@kaunoligonine.lt
Krizių intervencijos skyriuje pagalba teikiama asmenims, kurie dėl gyvenimiškų įvykių ir savo reakcijos į juos patiria sunkias emocines reakcijas. Gydytojų komanda padeda greičiau susitvarkyti su sunkiomis emocijomis, įprasminti jas, suprasti krizinės situacijos pamokas ir judėti toliau. Krizių intervencijos centre dirba ir pagalbą žmogui suteikia kvalifikuoti specialistai – tai psichiatrai, psichoterapeutai, socialinis darbuotojas, ergoterapeutas ir medicinos slaugytojai bei padėjėjai. Jei reikia, pacientui gali būti skiriamas medikamentinis gydymas.
Po gydymo stacionaro skyriuje galima toliau dalyvauti gydomajame procese lankant Krizių dienos stacionarą.
Informacija teikiama:
Krizių intervencijos centras (S. Dariaus ir S. Girėno 48, Kaunas)
Tel. (8 37) 391 319 nuo 8.00 iki 14.00 val.
El. p. aleksotas@kaunoligonine.lt
Medicininės technikos ir farmacijos pasiekimai leidžia išsaugoti inkstų ligomis sergančių pacientų gyvybę, pratęsti gyvenimą bei pagerinti jo kokybę. Mūsų hemodializės skyriuje gydomi pacientai, sergantys lėtiniu ir ūmiu inkstų funkcijos nepakankamumu. Ambulatorinės ir stacionarinės hemodializės atliekamos ligoninėje, o tai užtikrina pacientams gerą slaugą ir gydymą. Atsiradus komplikacijoms, medicininė pagalba suteikiama nedelsiant: šie pacientai skubos tvarka stacionarizuojami ligoninėje, jiems atliekami tyrimai, pacientai konsultuojami kitų specialybių gydytojų.
Mums rūpi mūsų pacientų gerovė ir patogumas, todėl pacientai į hemodializės procedūras vežami nemokamai įstaigos transportu. Visi pacientai, atvykę į hemodializės procedūras, maitinami šiltu ir šviežiu maistu. Skyriuje pacientus pasitinka didelę darbo patirtį turinti profesionalų komanda.
Hemodializės skyrius yra jaukus, kompaktiškas (10 lovų) su dviem salėmis, kuriose telpa po 4 pacientus. Dvi hemodializės lovos yra Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos II skyriuje, kur prireikus, hemodializės procedūros atliekamos bet kuriuo paros metu. Patalpos jaukios, salėse yra televizoriai ir oro kondicionieriai.
LSMU Kauno ligoninės padaliniuose teikiamos šios ambulatorinės reabilitacijos paslaugos:
Konsultacijos metu gydytojas įvertina paciento būklę ir paskiria reabilitacines procedūras:
Įvertinęs taikyto gydymo efektyvumą, fizinės medicinos reabilitacijos gydytojas pateikia rekomendacijas pacientui, nusprendžia, ar reikalingas tolesnis reabilitacijos pasalugų teikimas.
Būtina turėti galiojančius dokumentus:
LSMU Kauno ligoninėje ambulatorinės reabilitacijos paslauga teikiama pacientams, sergantiems nervų sistemos, judamojo-atramos aparato ir kvėpavimo sistemos organų ligomis. Reabilitacijos specialistų komanda teikia kompleksines paslaugas: kineziterapiją salėje ir vandenyje, ergoterapiją, masažą, fizioterapines procedūras, socialinio darbuotojo ir psichologo konsultacijas, logoterapija ir kt.
COVID-19 pandemijos metu Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriuje (Josvainių g. 2) ir Reabilitacijos klinikos Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje (Hipodromo g. 13) teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos persirgusiems sunkia šios ligos forma. Atvykusiems pacientams padedama atgauti jėgas, kai lieka pokovidiniai simptomai: dusulys, nuovargis, silpnumas, skausminis sindromas ir kiti varginantys bei biosocialines funkcijas, darbingumą ribojantys simptomai. Šiems pacientams taikoma neurologinio ir kvėpavimo sistemos ligų profilio ambulatorinė reabilitacija.
Reabilitacijos klinikos Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje (Hipodromo g. 13, Kaunas) tel. (8 37) 342 487 (8-12 val.)
Fizinės medicinos ir reabilitacijos I skyriuje (Laisvės al. 17, Kaunas) tel. (8 37) 447 798, (8 37) 424 490
Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriuje (Josvainių g. 2, Kaunas) tel. (8 37) 213 300 arba (8 37) 306 042
Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ (J. Zikaro g. 14, Kačerginė, Kauno r.) tel. (8 37) 569 338 (8-19 val.)
Atvykstant prašome atsivežti:
Paslauga teikiama Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ (J. Zikaro g. 14, Kačerginė, Kauno r.)
Gydymo trukmė – 16 darbo dienų. Vaikų ambulatorinė reabilitacija II skiriama:
Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 569 338 (8-19 val.)
Atvykstant prašome atsivežti:
LSMU Kauno ligoninėje vykdomos šios Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos prevencinės programos:
Programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų imtinai, kurioms kartą per 2 metus gali būti atliekamas mamografinis tyrimas.
Tyrimui galite registruotis: Konsultacijų poliklinika (Hipodromo g. 13)
Tyrimas atliekamas vyrams nuo 50 m. iki 69 m. amžiaus ir vyrams nuo 45 m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, vieną kartą per dvejus metus.
Tyrimui galite registruotis: Konsultacijų poliklinika (Hipodromo g. 13), Konsultacijų poliklinika (Josvainių g. 2)
Paslauga teikiama asmenims nuo 50 m. iki 74 m. amžiaus, vieną kartą per dvejus metus. Mūsų ligoninėje šis tyrimas atliekamas minimaliai diskomfortiškai: Jumis pasirūpins ir anesteziologas.
Tyrimui galite registruotis: Konsultacijų poliklinika (Hipodromo g. 13), Konsultacijų poliklinika (Josvainių g. 2)
Norint dalyvauti prevencinėse programose pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl siuntimo.
Svarbu! Programos yra skirtos nustatyto amžiaus asmenims, tačiau gydančio gydytojo sprendimu, jei tam yra medicininių priežasčių, visi reikalingi tyrimai atliekami ir skiriamas gydymas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis.
Skausmo gydymo kabinete teikiamos ambulatorinės ir dienos stacionaro specializuotos skausmo gydymo paslaugos.
Multidisciplininė komanda – anesteziologas, neurologas, medicinos psichologas, kineziterapeutas, anestezijos slaugytojas – siekia palengvinti pacientų skausmą ir pagerinti gyvenimo kokybę.
Nuolatinis skausmas stipriai pablogina žmonių gyvenimo kokybę ar net lemia neįgalumą. Kenčiantiesiems ilgai trunkantį stiprų skausmą sunku atlikti net paprasčiausius darbus, judėti, juos kankina nemiga, blogėja santykiai šeimoje ar net susergama depresija. Skausmo valdymas taip pat svarbus ligoniams, pvz., onkologinių susirgimų atveju – kai žmogui ne taip smarkiai skauda, atsiranda jėgų ir motyvacijos kovoti su užklupusia liga.
Reikalingas šeimos gydytojo siuntimas su nustatyta diagnoze pas skausmo gydymo specialistą. Paslauga kompensuojama PSDF lėšomis.
Registracija tel. (8 37) 213 300
Gydymo planas, atsižvelgiant į rezultatus, gali būti koreguojamas. Gydimo trukmė – nuo poros vizitų iki pusmečio.
LSMU Kauno ligoninės poliklinikose konsultuoja, tiria ir gydo įvairių medicinos sričių konsultantai gydytojai. Tai garantuoja greitą ir tikslų diagnozės nustatymą bei teisingą ir veiksmingą gydymą. Ikipandeminiu laikotarpiu (2019 m.) poliklinikose suteikta apie 403 000 konsultacijų.
LSMU Kauno ligoninės poliklinikų registratūrų kontaktai https://kaunoligonine.lt/registracija/
Registracija pas specialistus internetu https://ipr.esveikata.lt/
Teikiamos paslaugos ir specialistų sąrašas
Teikiamos paslaugos ir specialistų sąrašas
Teikiamos paslaugos ir specialistų sąrašas
Teikiamos paslaugos ir specialistų sąrašas
Teikiamos paslaugos ir specialistų sąrašas
Teikiamos paslaugos ir specialistų sąrašas
Odos ir venerinių ligų skyriuje (Josvainių g. 2) veikia dienos stacionaras, į kurį nukreipiami ligoniai, kai nėra būtinas stebėjimas visą parą. Čia ligoniams atliekami tyrimai diagnozės patikslinimui, skiriamas kompleksinis gydymas, fototerpija (UVB, UVA ir PUVA), fizioterapinės procedūros.
Adresas: Hipodromo g. 13, Kaunas
Darbo laikas: I-V 8-17 val.
Registracija ir informacija tel. (8 37) 213 300
Dienos stacionaro paslauga – tai planinė gydomoji ir (ar) diagnostinė asmens sveikatos priežiūros veikla, kurios metu užtikrinama paciento priežiūra iki 8 valandų.
Tai – puiki galimybė gauti platų paslaugų spektrą, ligoninėje praleidžiant ne parą, bet dieną: rytą pacientas atvyksta į gydymo įstaigą, kur jam taikomas gydymas ar atliekama diagnostinė procedūra/os, o vakare, įvykdžius dienos gydymo planą, grįžta į namus. Kitą rytą, esant poreikiui, stacionarinis gydymas vėl tęsiamas.
LSMU Kauno ligoninės Terapijos dienos stacionare pacientui atliekami reikalingi kraujo ir diagnostiniai (radiologiniai, endoskopiniai) tyrimai, taikomas medikamentinis gydymas. Jei reikia, konsultuoja kiti gydytojai specialistai, atliekamos reabilitacinės procedūros.
Patogiose funkcinėse kėdėse–foteliuose pacientas procedūros metu gali sėdėti, būti pusiau gulimoje ar gulimoje padėtyje. Reikia apsirengti patogiais judesių nevaržančiais drabužiais, turėti buteliuką vandens. Nerekomenduojami papuošalai, brangūs daiktai.
LSMU Kauno ligoninės V. Tumėnienės vardo Vaikų ankstyvosios raidos centre (Kiaunių g. 2, Kaunas) teikiamos vaikų raidos sutrikimų diagnostikos ir ankstyvosios reabilitacijos Dienos stacionaro paslaugos bei logopedo konsultacijos vaikams iki 7 m. amžiaus. Pas mus atvyksta vaikai, turintys judesio, raumenų tonuso, kalbos įgūdžių raidos sutrikimų, elgesio, emocinių problemų ar autizmo spektro sutrikimų, tokių kaip Aspergerio sindromas ir kt.
Centre konsultuoja vaikų neurologas, psichologas, logoterapeutas, kineziterapeutas, ergoterapeutas bei socialinis darbuotojas. Specialistų komanda, ištyrusi vaiką ir nustačiusi vaiko ir šeimos poreikius, sudaro gydymo, reabilitacijos bei pagalbos šeimai planą. Tiek diagnostikos, tiek gydymo procedūros atliekamos vaikams patraukliomis formomis – per žaidimus.
Dažniausiai tėveliai atveda vaikus dėl atraminio aparato sutrikimų, judesio patologijų, raumenų silpnumo ar padidėjusio tonuso, ankstyvojo amžiaus elgesio sutrikimų. Didelę grupę sudaro ir kalbos sutrikimai. Džiugina, kad vis daugiau tėvelių kreipiasi labai anksti, kai vaikui yra 2–3 metai, nes kuo anksčiau kreipiamasi į logopedą, tuo pagalba veiksmingesnė. Jaunesnio darželinio amžiaus vaikams teikiame kompleksinę kalbos lavinimo pagalbą, kai įsitraukia ne tik logopedas, bet ir kineziterapeutas, ergoterapeutas bei psichologas. Mažų vaikų nepasodinsi valandai su logopedu, o per žaidimus ir veiklas su specialistais pasiekiamas rezultatas.
Mūsų Dienos centre dirbama ne tik su vaikais, bet ir su jų tėveliais. Čia didžiausias krūvis tenka psichologei ir socialinei darbuotojai. Reabilitacijos pradžioje vyksta konsultacija ir šeimos ištyrimas, įvertinama vaiko gyvenimo kokybė, tėvų ir vaikų santykiai. Aptariama, kokie yra lūkesčiai, kokių pokyčių reikia siekti, konsultuojama auklėjimo klausimais.
V. Tumėnienės vardo Vaikų ankstyvosios raidos centras
Kiaunių g. 2, Kaunas
tel. (8 37) 346 326 , mob. (8 687) 26 378